Fiat Vēsture
Fiat ir Fabbrica Italiana Automobili Torino akronīms, tas arī nozīmē “let there be” latīņu valodā.

Pirmajā Fiat firmas automobiļu rūpnīcā kaut kādā laikā tika izgatavota 1901. gadā. Izgatavota ar talantīgu Ceirano darbinieka Faccioli, trenerim izskatāmajā mašīnā darbināja 2 cilindru arheoloģisko Boxer 3 ZS dzinēju. Ieguldījumu grupas vadītāji vērsās pie Faciolli par transportlīdzekļa ar priekšējo dzinēju izstrādi. Faciolli atbilde nebija gaidāma: viņš atkāpās.

Tāpat kā jebkurš uzņēmums būtu izdarījis, tika meklēta aizstājēja un atrasts acu mirklis. Enrico uzņēmās darbu un gada laikā viņš iepazīstināja ar jaunu 1,2 litru četru cilindru modeli, kas tika izstrādāts ar Mercedes aizņemto tehnoloģiju.

Laika gaitā uzņēmums ieguva popularitāti, un, lai gan tas arvien palielinājās, tas vēl nebija izietu no tā ilgstošās attīstības un izpētes posmiem. Pēc daudziem izmēģinājumiem, izmantojot 4 un 6 cilindru modeļus, Fiat bija gatavs atklāt savu pirmo masveidā ražoto automašīnu – 1912. gada Tipo Zero.

Pirms kara laika drīzumā beidzās, un Fiat ienāca garlaicīgi jaunos ražošanas posmos, lai segtu gaisa kuģu un tanku prasības. Tomēr pēc kara laikiem Fiat ieguva lielu daļu no pārdošanas rādītājiem – 501 Cavalli modeļa modelis tika būvēts vairāk nekā 45 000 vienību līdz 1926. gadam. Pēc eksperimentēšanas ar dažiem floppy greznu lielu dzinēju modeļiem Fiat atsāka savu populāro modeļu izstrādi. Rezultāts bija 509 vieglais automobilis, kas līdz šim laikam pārsniedza visus Fiat pārdošanas rādītājus: līdz 1929. gadam tas tika pārdots vairāk nekā 90 000 vienību.

Vēlāk tika izlaisti vairāki jaunāki modeļi, kas līdzinājās vai pat pārsniedza to popularitāti, kas bija pirms tiem, daži no ievērojamākajiem bija 1932 Tipo 508 Ballila. Sporting 995cc 25hp un 36 zs dzinēji, automašīnu pieņēma ārvalstu ražotāji. Licences uzbūvētās pārdotās Ballila versijas tika veiksmīgi pārdotas Vācijā, Čehoslovākijā un Francijā.

Dažu gadu laikā pirms Otrā pasaules kara uzliesmojuma Fiat ātri atlaida ilgu laiku dzīvojošos 1500 un Tipo 500 modeļus, kas pēdējos gados palika gandrīz nemainīgi līdz 1948. gadam. Kad karš atnāca, Fiat baudīja vēl lielāku popularitāti, pateicoties top pārdošanas modeļiem laiks, 500 un 1100, gandrīz pazīstams kā Millecento. Neraugoties uz to, ka tuvākajos pēckara gados būtiski uzlabojumi netika veikti, Itālijas uzņēmums sasniedza pārsteidzošo robežvērtību 600 miljonu vienību miljonu vienību – Topolino nomaiņas gadījumā.

Tomēr Fiat tagad ir beidzis augt. 1957. gadā izdotais divu cilindru Nuova 500 modelis tika uzcelts vairāk nekā 3 miljonos vienību. Tajā pašā tradīcijā, kas izstrādājusi ļoti populārus modeļus, FIAT 1966. gadā izsūtīja 124 automašīnas, kas kļūs par vienu no visplašāk pazīstamajām, tieši blakus 500. Fiat sporta automašīnām bija sava akcija, jo īpaši Dino V6 kas aprīkots ar 1987 cc Ferrari divkāršo sadursmju vārpstas motoru.

Runājot par Ferrari, to vēlāk uzsāka Fiat, precīzāk, 1969. gadā. Tajā pašā gadā tika iegūta Lancia. Pēc tam, kad Fiat ir kļuvis par lielu grupu, 1971. gadā Aberta uzņēmās arī Abrth. Šobrīd Fiat izstrādā jaunu sedanu un pilsētas automobiļu klāstu un ir ieguvis džekpotu ar konkurentu 500 un Punto modeļiem.

VIN Jūsu Fiat numurs atrodams šeit.
Atcerieties, ka pirms pirkuma pārbaudiet transportlīdzekļa vēsturi. Jūs to izdarāt, ierakstot VIN numuru Fiat zemāk: